Bağlarbaşı Cimnastik Kulübü

Bağlarbaşı Cimnastik Kulübü Web Sitesidir -

  TEL : 05327744221


Bağlarbaşı Cimnastik Kulübü - Amacımız

AmacımızTemel Spor Cimnastik

Cimnastik branşının en belirgin özelliği çok küçük yaşlarda başlanılan ve çocukların fiziksel gelişimlerini olumlu etkileyen bir branş olmasıdır. Cimnastik kursuna giden ve cimnastik derslerine devam eden bir cimnastikçi sadece ilerde iyi bir cimnastikçi olmak için değil diğer branşlara alt yapı niteliğinde de cimnastik sporundan faydalanır. Yüzme, Atletizm, Futbol, Voleybol, Tenis gibi bir çok branşda başarılı olmuş yüzlerce sporcunun geçmişinde cimnastik sporu vardır.

Performans Cimnastiği

Kulübümüz; deneyimli, milli takımlarda antrenör, hakem ya da sporcu olarak görev yapmış bir eğitici kadrosuna sahiptir. Defalarca ulusal ya da uluslar arası cimnastik yarışmalarında bulunmuş bir eğitmen kadrosuna çocuklarınızı rahatlıkla emanet edebilirsiniz. Bağlarbaşı Cimnastik Kulübü bir çok milli ve Türkiye şampiyonu yetiştirmiş bir ekiptir.

Cimnastik ve Motor Beceri Gelişimi

Bağlarbaşı cimnastik kulübü, çocuklarımızın motor beceri gelişimlerine yönelik cimnastik programları hazırlar. İnce ve Kaba motor becerileri uygulanan cimnastik programları ile hedeflenen düzeye getirilir. Temel motor becerileri (Koordinasyon, denge vs.) okul öncesi ve okul dönemlerinde program dahilinde çocuklarımıza çalıştırılır.

Çocuklar Cimnastik Yaparak Güçlenirler

Cimnastik derslerimize katılan öğrencilerimizin bir süre sonra beslenme alışkanlıklarının değiştiği, uyku problemlerinin çözüldüğü ve kas gelişimlerinde olumlu artışlar olduğu hem bizler hem de velileri tarafından gözlenmektedir. Doğal ihtiyaçları olan hareketleri günümüz şartlerında evlerinde ya da sokaklarda uygulayamayan çocuklar gerek postür gerekse kuvvet anlamında cimnastik derslerine devam eden çocuklara göre oldukça güçsüz olurlar.